województwo: Dolny Śląsk
źródło: komunikat prasowy

fot. ITD

Nie rejestrował swojej aktywności i ignorował znaki drogowe, a do tego ciężarówka, którą prowadził, była w złym stanie technicznym. Kierowca, po kontroli dolnośląskiej Inspekcji Transportu Drogowego i wałbrzyskiej Policji, stracił prawo jazdy na trzy miesiące.

W miejscowości Grzmiąca w powiecie wałbrzyskim, w środę (16 lutego), wspólny patrol kłodzkich inspektorów Inspekcji Transportu Drogowego oraz funkcjonariuszy wałbrzyskiej Policji dokonał zatrzymania samochodu ciężarowego przewożącego kruszywo. Kontrola była reakcją służb na skargi mieszkańców zaniepokojonych przejazdem ciężarówek lokalnymi drogami.

Działania inspektorów ITD wykazały kilka nieprawidłowości. Przejeżdżając przez Grzmiącą, kierowca naruszał zakaz ruchu pojazdów o określonym tonażu. Poza tym nie rejestrował swoich aktywności. Próba kontroli zapisów tachografu okazała się niemożliwa, ponieważ kierowca nie używał tego urządzenia. Dodatkowo urządzenie to nie było od dawna poddane obowiązkowemu sprawdzeniu metrologicznemu. W trakcie oględzin stanu technicznego inspektorzy stwierdzili nieprawidłowości w stanie technicznym pojazdu. Opony były tak bardzo zużyte, że wystawały z nich druty. Kierowca został ukarany zatrzymaniem prawa jazdy na okres trzech miesięcy oraz mandatami karnymi. Natomiast wobec przewoźnika wszczęto postępowanie wyjaśniające.

fot. ITD