województwo: Dolny Śląsk
źródło: komunikat prasowy

itd

Kierowca wycieczkowego autokaru nie wyruszył z dziećmi na zaplanowaną wycieczkę. Pojazd nie miał badań technicznych. Badania w wymaganym terminie nie przeszedł również tachograf pojazdu. Autokar skontrolowali dolnośląscy inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego przed wyjazdem na wycieczkę, zorganizowaną dla podopiecznych jednego z wrocławskich przedszkoli.

Na prośbę dyrekcji placówki, inspektorzy z dolnośląskiej Inspekcji Transportu Drogowego przed wyjazdem na wycieczkę przeprowadzili kontrole autokaru. Dzieci miały wyruszyć do Galowic. Okazało się jednak, że autobus nie ma aktualnego badania technicznego. Okresowemu badaniu nie został poddany również tachograf znajdujący się w pojeździe. Inspektorzy zatrzymali dowód rejestracyjny. Kierującemu wydano zakaz przewozu pasażerów. Wobec przewoźnika i osoby zarządzającej transportem w firmie przewozowej wszczęto postępowanie wyjaśniające.

Każdy rodzic i opiekun może poprosić o przeprowadzenie podobnej kontroli autokaru. Takich zgłoszeń Inspekcja Transportu Drogowego otrzymuje coraz więcej, ponieważ organizatorom przewozów zależy na bezpieczeństwie najmłodszych.