województwo: Dolny Śląsk
źródło: komunikat prasowy

itd

Brak ważnych badań technicznych, wystające druty ze zużytych opon, zbiornik powietrza układu pneumatycznego przymocowany do ramy pojazdu pasami mocującymi – takie usterki stwierdzili funkcjonariusze dolnośląskiej Inspekcji Transportu Drogowego w dwóch skontrolowanych ciężarówkach. Kierowca jednej z ciężarówek nie miał również ważnego prawa jazdy.

W czwartek (1 lipca), w Wałbrzychu, patrol ITD zatrzymał do kontroli zestaw przewożący odpady komunalne. Ciągnik siodłowy nie miał ważnych badań technicznych, tylnego nadkola i lampy. Z kolei opony naczepy były tak zużyte, że widoczne były druty. Zbiornik powietrza układu pneumatycznego został przymocowany do ramy pojazdu pasami, które służą do mocowania ładunku.

Tego samego dnia niesprawny samochód ciężarowy zatrzymano do kontroli również w powiecie kłodzkim. Kierowca nie miał ważnego prawa jazdy oraz nie przestrzegał dopuszczalnych norm czasu pracy.

Obie kontrole zakończyły się zatrzymaniem dowodów rejestracyjnych pojazdów i wydaniem zakazu dalszej jazdy. Kierowców ukarano mandatami. Za ujawnione nieprawidłowości konsekwencje grożą także przewoźnikom. Wobec nich będą wszczęte postępowania administracyjne.