województwo: Dolny Śląsk
źródło: komunikat prasowy

 itd

Bez tachografu, badań lekarskich i psychologicznych oraz niesprawnymi pojazdami wykonywał międzynarodowy transport drogowy kierujący zestawem, zatrzymanym przez patrol dolnośląskiej Inspekcji Transportu Drogowego. Inspektorzy zatrzymali dowody rejestracyjne pojazdów, a kierowcę ukarali mandatami.

W piątek (27 sierpnia), patrol ITD z Wrocławia, zatrzymał do kontroli zespół pojazdów przewożący wyroby z drewna i przyczepę specjalną z wyposażeniem gastronomicznym. Ustalono, że kierowca jechał z Polski do Norwegii.

Kierowca wykonywał przewóz bez wymaganych uprawnień transportowych, a kierowca nie miał badań lekarskich i psychologicznych. Pojazd nie był również wyposażony w tachograf. Stan techniczny samochodu i przyczepy pozostawiał sporo do życzenia. Inspektorzy stwierdzili m.in. nadmiernie zużyte ogumienie oraz niesprawne światła hamowania - „stop”.

Inspektorzy wstrzymali transport, zatrzymali dowody rejestracyjne pojazdów i ukarali kierowcę mandatami. Wobec podmiotu wykonującego przewóz wszczęto postępowanie administracyjne, zagrożone karą pieniężną.