województwo: Dolny Śląsk
źródło: komunikat prasowy

dolnyslaskStartuje plenerowa wystawa fotograficzna Tajemniczy Dolny Śląsk, która przez ponad 3 miesiące będzie prezentowana w 8 lokalizacjach w regionie.

Ekspozycja Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego pojawi się we Wrocławiu, Głogowie, Legnicy, Bolesławcu, Wałbrzychu, Kłodzku oraz w Karpaczu. Na wystawie prezentowane będą najpiękniejsze ujęcia dolnośląskich fotografów, pokazujące różnorodność regionu. Nie zabraknie wspaniałych widoków ukazujących Sudety. Zobaczyć będzie można również najlepsze ujęcia twierdz, pałaców i zamków, zabytków techniki czy natury związanej ze Stawami Milickimi.

- Wystawa Tajemniczy Dolny Śląsk pokazuje różnorodność naszego regionu. Ma zainspirować mieszkańców różnych miast do tego, by odkrywać Dolny Śląsk. To jeden z elementów budowania tożsamości lokalnej. Bądźmy dumni z miejsca, w którym żyjemy, bo atrakcji wartych zobaczenia jest tutaj wyjątkowo wiele. Zapraszam serdecznie do obejrzenia galerii tych niesamowitych ujęć - Cezary Przybylski, Marszałek Województwa Dolnośląskiego.

Wystawa jest kulminacją akcji #MiastaDolnegoŚląska, prowadzonej przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego. Cykl powstał we współpracy z ponad 40 miastami, które na łamach dolnośląskich social mediów prezentowały swoje atuty. To najdłuższy i cieszący się największą popularnością cykl prowadzony od grudnia 2020 roku. Każdego dnia prezentowane są dolnośląskie miasta i miasteczka. Każdemu z nich poświęcone są 3 dni, podczas których prezentowane są ich największe atrakcje i zabytki.

1. Wrocław, 21 czerwca – 28 czerwca 2021 r. - plac przed Operą Wrocławską,
2. Głogów, 28 czerwca – 5 lipca 2021 r. – Bulwar Nadodrzański,
3. Legnica, 5 lipca – 19 lipca 2021 r. – Dziedziniec Zamku Piastowskiego,
4. Bolesławiec, 19 lipca – 2 sierpnia 2021 r. – Rynek Starego Miasta przy Ratuszu,
5. Wałbrzych, 2 sierpnia – 16 sierpnia 2021 r. - Rynek,
6. Kłodzko, 16 sierpnia – 30 sierpnia 2021 r. – Rynek przy Ratuszu,
7. Karpacz, 30 sierpnia – 13 września 2021 r. – główny deptak w Karpaczu,
8. Wrocław, 13 września – 30 września 2021 r – Rynek Wrocław.